TURİZM-HİZMET
AKKOL GRUP

Hizmet sektörü içerisinde faaliyet göstermek amacıyla 2007 yılında kurulan şirket, 10. yılını kutladığı bu yılda gelişimini hızla sürdürmektedir. AKKOL GRUP; iş merkezi, inşaat, sanayi, okul ve hastane gibi değişik sektörlere her türlü yiyecek içecek hizmetlerini sağlamak amacı ile kurulmuş olup, bu hizmetleri doğrudan müşteri işyerlerinde üretim yaparak veya müşteri işyerlerine taşımak suretiyle sağlamaktadır. AKKOL GRUP’un 10 yıl içerisinde yaratmış olduğu markalar, müşterilerine sunduğu üst düzey hizmetlerle büyümeye devam etmektedir.

AKKOL HAZIR YEMEK:  Yerinde üretim veya taşıma yemek yöntemleri ile kurumsal yiyecek ve içecek hizmeti sağlamaktadır.

IFC: Uluslararası alanda yiyecek ve içecek hizmetleri sağlamaktadır.

GELENEKSEL LEZZETLER DURAĞI: Geleneksel Türk ve Osmanlı Mutfağındaki lezzetleri sunmaktadır.

KAFEKOL: Günlük hareketli iş yaşamında ‘işe kısa bir mola’ sloganı ile iş yola çıkmış olup; hızlı tüketime uygun, değişik, lezzetli ve eşsiz lezzetleri sunmaktadır.

AHA: Dünyanın en büyük havalimanı olan İSTANBUL GRAND AIRPORT’un tüm yiyecek ve içecek hizmetlerini sağlamaktadır.

HAKA: Türkiye’nin en büyük sağlık yatırımı olan şehir Hastaneleri’nin yiyecek içecek hizmetini sağlamaktadır.

AKKOL GRUP; farklı hizmet kolları ile 100’ün üzerinde kuruma 1500'ü aşkın tecrübeli personeliyle, günlük ortalama 150.000 kişiye hizmet etmektedir.

İstihdam Yaratıyor

Şirketin güçlü finansal yapısı Türkiye ekonomisine ve istihdama önemli katkı sağlamaktadır. Sağladığı yoğun istihdamla topluma büyük katkıda bulunmaktadır.

Sahip Olduğu Sertifikalar-Belgeler

Sanayi Sicil Belgesi (Türkak Akreditasyonlu), Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı Gıda Üretim İzni Belgesi (Türkak akreditasyonlu), TSE Hizmet Yeterlilik Belgesi (Türkak akreditasyonlu), Müşteriler için ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi, İnsanlar için ISO 22000: 2005 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi, Çalışanlar için OHSAS 18001:2007 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi, Dünya için ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi Çevre, Müşterilerimizin memnuniyeti ve sürdürülebilir hizmet kalitesi için TS ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi.Fotoğraflar
ATG ANKARA TREN GARI İŞLETMECİLİĞİ A.Ş.

Ankara Yeni Yüksek Hızlı Tren Terminali 2012 yılında Yap-İşlet-Devret modeli ile TCDD Genel Müdürlüğü tarafından ihaleye çıkarılmıştır. Bu ihaleye Kolin-Limak-Cengiz firmaları ortak girişim grubu olarak ihaleyi kazanmışlardır. Uygulama sözleşmesi Ekim 2013’te Ortak Girişim Grubu ve TCDD arasında imzalanmıştır.

İhale sözleşmesine göre Gar Binası inşaatı iki yılda tamamlanacak ve 19 yıl 7 ay süre ile Kolin-Limak-Cengiz OGG tarafından işletilecek, yolcu taşıma ve hızlı tren işletmesi TCDD tarafından yürütülecektir. Bina 205.000 m2 kapalı alandan oluşmaktadır. Bodrum katlar dahil toplam yedi katlı olacaktır. İki bodrum kat 1.656 araçlık kapalı otopark olarak planlanmıştır. Birinci bodrumdaki peron katında 6 adet hızlı tren hattı bulunacaktır. Demiryolu İşletmeciliğine ve Devlet Demir Yolları’na ait idari binalar zemin katta yer alacaktır. Zemin kat, birinci ve ikinci katlarda yaklaşık 26.853 m2 kiralanabilir ticari birimler yer alacaktır. Üçüncü ve dördüncü katlarda 134 oda 268 yataklı bir otel ile 4.000 m2 alanlı kiralık ofisler yer alacaktır. 30 metre yüksekliğinde olacak binada; VIP ve CIP salonları da bulanacaktır. 17 adet merdiven, 20 adet yangın merdiveni, 20 adet servis merdiveni, 54 adet muhtelif yüksekliklere çıkan yürüyen merdiven ve 35 adet asansör ile yaya sirkülasyonun sağlanacağı bina en son teknoloji kullanarak “Yeşil Bina” karakterinde inşa edilecektir. Mevcut Ankara Gar Binasına yer altından 1, yer üstünden 1 geçiş ile bağlantı yapılacaktır. Ankara raylı taşımacılık sisteminde bulunan Ankaray, Batıkent Metrosu, Sincan Metrosu, Keçiören Metrosu yapılacak olan Havaalanı Metrosu ile bağlantılı olup bu metroların ortak istasyonu olacaktır. Yapılacak olan Hızlı Tren Gar Binası, mevcut Ankara Gar Binasının 3 adet peronunun güneyinde ve Celal Bayar Bulvarı’na cepheli olacaktır. Hızlı Tren Gar Binasının altında 3 adet peron ve 6 adet demiryolu hattı olacak ve ilk etapta günlük 20.000, ilerleyen zamanda ise günlük 50.000 yolcuya hizmet verecektir. Ankara, Eskişehir, Konya, İstanbul, İzmir, Antalya, Sivas ve Adana Hızlı Tren hatlarının merkezinde ve düşüm noktasında yer alacaktır. 19 yıl 7 aylık işletme süresi sonunda TCDD’ye devredilecek olan tesis bu nitelikleriyle Türkiye’de bir ilk olacaktır.Fotoğraflar
İGA HAVALİMANI İŞLETMESİ A.Ş.

İGA Havalimanı İşletmesi A.Ş. (Cengiz-Mapa-Limak-Kolin-Kalyon Ortak Girişim Grubu) İstanbul’a yapılacak yeni havalimanını, 3 Mayıs 2013’teki İstanbul Yeni Havalimanı Yap-İşlet-Devret İhalesini 22 milyar 152 milyon Euro artı KDV bedelle kazanarak, 25 yıl süreyle işletmeye hak kazanmıştır. İGA Havalimanı İşletmesi A.Ş. 7 Ekim 2013’te kurulmuştur.

İstanbul Yeni Havalimanı, 10.2 milyar Euro yatırım yapılarak, İstanbul’un Karadeniz sahilinde Yeniköy ve Akpınar köyleri arasında sıfırdan başlanarak inşa edilecek dünyanın en büyük havalimanı projesi olma özelliğini de taşımaktadır. İlk fazı tamamlandığında 2 pistiyle yıllık 90 milyon, tüm fazları tamamlandığında ise 6 pistiyle yıllık 200 milyonun üzerine çıkarabilir kapasitesi ile hizmet verecektir. Son teknolojik gelişmeler ışığında yapılandırılacak altyapısıyla büyük bir uçuş ağına kusursuz hizmet sunacak Yeni Havalimanı, Avrupa’nın ve dünyanın en önemli havalimanları arasında yer alacak ve Türkiye’yi sivil havacılık sektöründe öncü konumuna getirecektir.

İstanbul Yeni Havalimanı, dünyanın yükselen ekonomileri arasında gösterilen Türkiye’nin kalkınma sürecine önemli bir ivme katacaktır.

Başta hizmet sektörü olmak üzere Türkiye ekonomisinin tüm sektörleri için önemli oranda katma değer sağlayacak bu dev yatırımdan, kamuya 25 yılda 22,2 milyar Euro + KDV gelir aktarılacaktır. Yeni Havalimanı, doğrudan 100 bin kişiye, yan sektörlerle birlikte 1,5 milyon kişiye istihdam sağlayarak Türkiye için sağladığı katma değere yeni halkalar ekleyecektir.Fotoğraflar
KLN LOJİSTİK SAN. VE TİC. A.Ş.

KLN Lojistik; Yurtiçi ve yurtdışı lojistik projeleri ile sektöründe emin adımlarla ilerliyor. Yurtiçinde ve dışında, Avrupa ve Azerbaycan destinasyonlarında ithalat ve ihracat karayolu taşımaları yapıyor.

Firmanın kendi vagon ve konteynerleriyle özel demiryolu projeleri yürütüyor ve yılda yaklaşık 750.000 ton demiryolu taşıması gerçekleştiriyor.

Ankara Sincan Organize Sanayi bölgesindeki demiryolu lojistik terminalini, Kahramanmaraş Narlı’daki demiryolu lojistik terminalini işletiyor.Fotoğraflar
TURKOL TURİZM SAN. VE TİC. A.Ş.

Turizm yatırımcılığı, pazarlamacılığı, iç ve dış turizme hizmet edecek her türlü turizm yatırımı işletmek ve kurmak amacıyla faaliyet gösteren Turkol Turizm, Kolin Şirketler Grubu bünyesinde 06.12.2010 tarihinde kurulmuştur.

Şirketin, İstanbul-Anadolu yakası-Tuzla’da E5-E6 bağlantı yolu üzerinde Aydınlı-Çamlıbelde mevkiinde Şubat 2014 yılında hizmete açılan ve Radisson Blu tarafından işletilen toplam 55.000,00 m2 kapalı inşaat alanına sahip oteli bulunmaktadır. Otelde 254 oda, alakart restoran, ana restoran, 2 adet bar, 2 adet çok amaçlı salon, 8 adet toplantı salonu, fitness alanı, açık ve kapalı yüzme havuzları, 9.000 m2 bahçe ve 4000 m2 Spa/Fitness alanı yer almaktadır.

Yaklaşık 170 personelin istihdam edildiği "Tatil oteli konseptiyle şehir oteli” olarak oluşturulan tesis; kentin hafta sonu tatil ihtiyacına, iş alanlarına yakınlığı ile iş dünyasına, konumu itibari ile havaalanına hizmet etmektedir. Ayrıca ziyafet, düğün ve toplantılar için proje Anadolu yakasında sunduğu imkanlar ile bir ilk olma özelliğine sahiptir. Otelin hedefi açılışından itibaren pazarda doluluk ve satış oranı olarak Anadolu yakasında ilk üçte yer almaktır.Fotoğraflar