TİCARET
EFES GRUP NAK. SAN. VE TİC. A.Ş.

Efes Grup Nak. San. ve Tic. A.Ş. sevkiyatlarını Çevre Komisyon Heyeti gözetim ve takibinde ADR (Tehlikeli Malların Karayolu ile Uluslararası Taşımacılığına İlişkin Avrupa Anlaşması) kurallarına uygun yapmaktadır.

K1-Yurt İçi Eşya Taşıma Belgesi’ne, TSE-Karayolları ile Tehlikeli Atık Taşıma Aracı Uygunluk Belgesi’ne, Tehlikeli atık taşıyan firmalar için lisansa, Tehlikeli atık taşıyan araçlar için lisansa, şoförleri SRC 5 (Tehlikeli Madde Taşımacılığı Eğitimi Belgesi)

Araçları ADR sertifikasına, Çevre Bakanlığı takip sistemi MOTAT uygulamasına sahiptir. Yetki belgeleriyle özel taşıma yapabilen bir lojistik şirket konumunda olan Efes A.Ş., böylelikle diğer birçok lojistik şirketinden ayrılmaktadır.

Efes Grup Nak. San. ve Tic. A.Ş. ana görevi Çanakkale Liman İşletmesi Atık Tesislerinde Üretilen Solvent ve Atık Yağları taşımaktır. Gerekli zaman ve uygun şartlarda diğer atık tesislerinden de atık taşıması yapabilmektedir. 2016 yılında AKÇANSA ENERJİNİN atığı olan sulu sintinesi taşınmıştır.

2016 yılı içerisinde;

Atık Solvent  : 268 Adet Sevkiyat - 6.092,00 ton

Atık Yağ        : 661 Adet Sevkiyat - 18.698,40 ton

Sulu Sintine   : 10 Adet Sevkiyat - 265,30 ton taşıma yapılmıştır.

Tüm bölgelerde faaliyet gösterme kabiliyetine sahip olan şirketimiz, şu anda 2016 yılında Kocaeli, Tekirdağ, Kütahya, İzmir ‘de faaliyette bulunmaktadır. Efes A.Ş.’nin performansı, Çanakkale Liman İşletmesi atık tesisinde üretilen ürünlerin pazarlanması ile doğru orantılı seyretmektedir. 2016 yılında yeni alına araçlarımız ve Çanakkale Liman İşletmesinin atık üretimine bağlı olarak taşıma hizmetlerinde artış olmuştur. Çanakkale Liman İşletmesi atık tesisleri tarafından üretilen atıkların diğer atık şirketlerine götürülmesi esnasında doğaya ve insanlara zarar vermemek için çevre dostu ve emniyetli yöntemler uygulanmaktadır.

Efes Grup Nak. San. ve Tic. A.Ş. 2017 yılında, Çanakkale Liman İşletmesi’nin üretmiş olduğu atıkları güvenli bir şekilde diğer şirketlere ulaştırmayı ve ADR kurallarına uyum sağlayarak lojistik hizmetlerini gerçekleştirmeye devam etmeyi hedeflemektedir.