MADEN-ÇİMENTO
HEKİMHAN MADENCİLİK İTHALAT İHRACAT SAN. VE TİC. A.Ş.

Kolin Şirketler Grubu bünyesinde yer alan Hekimhan Madencilik A.Ş., 2007 yılından bu yana, Malatya ili Hekimhan ilçesi Deveci köyü bölgesindeki demir madenini, yaklaşık iki milyon ton/yıl üretim kapasitesi ile işletmektedir. 40 milyon tonun üzerinde Siderit rezervi ile Türkiye'nin ikinci büyük demir sahası olan Deveci Demir Madeni, cevher yapısındaki yüksek mangan içeriği ile aynı zamanda Türkiye'nin en büyük manganlı demir sahası olarak değerlendirilmektedir.

Kurulduğu günden bu yana faaliyetlerini gerek yatırım, gerekse üretim ve satış bazında arttırmaya devam eden Hekimhan Madencilik A.Ş., üretmekte olduğu yüksek mangan içerikli, düşük empuriteli siderit cevherini yakın gelecekte faaliyete geçecek olan kalsinasyon tesisiyle zenginleştirerek, iç ve dış pazara emsali bulunmayan bir hammadde arz etmeye başlayacaktır.

Hekimhan Madencilik A.Ş. Türk demir madenciliğinde kalite ve kapasite yönünden adından söz ettiren, yatırımlarıyla ülke ekonomisine büyük döviz tasarrufları sağlayan, istihdam yaratan, müşteri memnuniyeti odaklı ve gelişime açık bir şirkettir. Tecrübeli ve yetkin kadrosuyla, Kolin Şirketler Grubu içerisinde yer almanın verdiği güç ve avantajı kullanarak büyük atılımlar hedeflenmektedir. Bu anlayışla, demir madenciliğinin yanı sıra, Türkiye'nin çeşitli bölgelerindeki diğer maden yatırım olanakları üzerinde çalışmalara hız verilerek, bünyesine kattığı/katacağı yeni maden sahalarında, katma değeri yüksek, ithalatın önünü kesebilecek, ihracat olanağı yaratabilecek yeni yatırımlar yapılması planlanmaktadır.Fotoğraflar