ENDÜSTRİ
ARSLANLI ALÇI VE HAMMADDE SAN. TİC. A.Ş.

İnşaat, madencilik, sanayi ve imalat sektörlerindeki 100 yıllık bilgi ve tecrübenin yapı dünyasındaki temsilcisi… Konu sağlamlık ise yapıların olmazsa olmazı… Yapı kimyasallarında, beklentilerin ötesinde çözümler… Kalitesiyle 30 yıldır binlerce yapıya hayat veren bir kurum… Bir Kolin İnşaat iştiraki…

2005 yılında ARALÇI markasıyla alçı üretimine başlayan ve yapı dünyasına adım atan Arslanlı A.Ş, 2007 yılında bir başka markanın, ARKİM'in temellerini atarak yapı kimyasalları sektörüne giriş yaptı. Yapıların bir başka ihtiyacı olan ısı yalıtımında ARTHERM markasıyla yapılara kaliteli, sağlam ve TSE garantili çözümler sunan ARSLANLI, genişleyen ürün yelpazesiyle birlikte yapı dünyası profesyonellerinin öncelikli tercihi haline geldi. İlerleyen yıllarla birlikte gerçekleştirdiği AR-GE ve altyapı çalışmalarıyla daha da büyüyen ARSLANLI, yapı kimyasalları alanında genişleme kararı alarak Türkiye'nin yanı sıra yurtdışı pazarına da açılma kararı aldı. Müşteri memnuniyetine verdiği önemle her yıl daha da tercih edilen bir marka haline gelen ARSLANLI, ürettiği ürünlerle sunduğu beklentilerin ötesindeki çözümlerle yapılara kalite ve sağlamlık kazandırmaktadır. Global ölçekte fark yaratarak, ülkesini dünyada temsil eden ARSLANLI, yeni yatırımlarıyla farklı alanlarda da büyüme başarısı göstermektedir.

Arslanlı'nın marka misyonu; Daima müşteri isteklerini göz önünde bulundurarak müşteri memnuniyetini üst seviyede tutmak. Her geçen gün yeni kullanıcılar tarafından tercih edilerek sahip olduğu pazar hacmini daha da genişletmek. Yapı kimyasalları pazarında Türkiye'nin en güvenilir markası, dünyanın ise önde gelen şirketlerinden olmak gibi başlıklardan oluşmaktadır.

Başta müşteri ortak ve müteahit firmalar olmak üzere tüm hedef kitlelerin beklentilerine kusursuz bir hizmet kalitesiyle cevap vermek. Ürün çeşitliliği ve uygun fiyat politikası ile hem yerel hemde de global olarak tercih edilen şirket olmak. Eğitim, sağlık, kültür & sanat, çevre ve spor alanlarında destek verdiği sosyal sorumluluk projeleriyle sektörünün örnek şirketlerinden biri olmak ise markanın vizyonunu oluşturan maddelerdir.Fotoğraflar
İNKOL İNŞAAT ENERJİ SANAYİ TİCARET A.Ş

Türkiye demiryollarında tercih edilen ve hem konvansiyonel hem de yüksek hızlı tren hatlarında kullanılmaya uygun özelliklere sahip olması için tasarlanan B70-S49 ve B70-60E1 tipi ön germeli-ön çekmeli travers üretimi yapılan İnkol A.Ş. tesisi, bugün Türkiye’nin en modern tesislerinden biridir.

İnkol A.Ş., yeniliklere açık olması ye yenilikçi uygulamaların takipçisi olmasının yanı sıra geleceğin koşullarını da dikkate alarak faaliyetlerine yön vermesiyle ön plana çıkmaktadır.

Travers üretimi alanında tecrübe ve teknolojik üstünlüğünün yanında konumu gereği stratejik avantajlara da sahiptir. Faaliyetlerinde çevreye ve yaşam alanlarına saygılıdır. Yıl boyunca yaklaşık 35 kişilik istihdam ortalamasıyla ekonomiye ve topluma katkı sağlamaktadır.

Kamu dışında projelere de yönelen İnkol, projeleri değerlendirerek ve üst yapı firmalarıyla görüşerek urunun tanıtımını yapmıştır. 2013 yılında 245.489 adet, 2014 yılında 227.291 adet, 2015 yılında 185.783 adet, 2016 yılında ise 136.483 adet travers üretimi gerçekleştirilmiştir. 2012 yılından kalan stokla beraber 1.041.737 adet travers satışı gerçekleşmiştir. Şirket, sektörde %13’lük bir paya sahiptir. 

İnkol A.Ş., ISO 9001 Kalite Belgesi, ISO 14001 ve OHSAS 18001 Sertifikaları, TS EN 206-1 Beton G Uygunluk Belgesi, TS EN 206-1 Beton KGS Uygunluk Belgesi, Yapı malzemeleri deney laboratuvarına yönelik TS EN 17025 Deney Laboratuvarı Geçerlilik Belgesi ve Yerli Malı Belgesi’ne sahiptir.

2017 yılı hedefleri arasında, tesisin tam kapasite çalıştırılmasıyla kamunun ve özel sektörün bu alandaki ihtiyaçlarına sorunsuz ve zamanında cevap vermeyi sürdürmek, istihdam ve kalite politikalarıyla sektöre öncülük etmek bulunmaktadır.Fotoğraflar